buses in Durgapur

Latest News

Transport Buses In Durgapur
South Bengal State Transport Corporation(SBSTC) City Depot- 0343 2582754 Prantika- 0343 2572247 City Centre- 0343 2546098 Railway Station- 0343 2555028 Trunk Road Depot- 0343 2605151/ 2003033 Asansol 0341 2274170
SCH_DEP ROUTE NAME SCH_DEP ROUTE NAME
04:30 Berhampur 04:50 Balurghat
04:50 TATA 05:00 Purulia Via Miliaria
05:00 Berhampur 05:05 Shikarpur Via Bolpure
05:05 Digha 05:15 Lalgola
05:15 Gopiballavpur 05:40 Habra
05:40 Salar Via Bolpur 06:00 TATA
06:00 Digha 06:00 Asansol-Malda
06:15 Lalgola 07:00 Bokaro
07:00 Balurghat 07:00 Hasnabad
07:00 Berhampur Via Bolpur 07:00 Asansol-Malda
07:10 Berhampur 07:15 Dumka
07:15 Asansol-kalna (Kalnadeep) 07:20 Lalgola
07:30 Asansol-Digha 07:40 Sikarpur Vis Moregram
07:45 Balurghat Via Malda 07:45 City Centre- kalnadeep
08:00 Berhampur 08:00 Sikarpur via Burdwan
08:45 Harischandrapur 09:00 Asansol-Malda
09:15 Lalgola 10:00 Asansol-Malda
10:30 Malda 11:00 Asansol-Basairhat
11:00 Asansol-Lalgola 11:45 Sagardighi via Bolepur
12:00 Lalgola Via Berhampur 12:00 TATA
12:30 Lalgola Via Ragunathganj 12:30 Asansol-Kalna
13:00 Harispur 13:00 Asansol-Malda
13:15 Asansol-Berhampur 13:30 Krishnanagar
13:30 Jhargram 13:45 Berhampur
14:15 Bokaro 14:15 Katwa Via Bolpur
14:30 Asansol-Habra 14:45 Berhampur
15:00 Asansol-Midnapur 15:05 City Centre - kalna
15:15 Lalgola Via Ragunathganj 15:30 Berhampur
15:30 City Centre-kalna 17:00 Durgapur-Siliguri
17:45 Asansol-Siliguri 17:45 Malda-Burdwan
19:00 Bankura-Siliguri 00:00 .
North Bengal State Transport Corporation(NBSTC)
City Centre, Durgapur Ph No.- 9434188856
SCH_DEP ROUTE NAME SCH_DEP ROUTE NAME
04:45 DGP Station- Balurghat 05:00 DGP Station To Chittaranjan
05:30 DGP Station- Malda 06:00 City Centre To Malda
06:20 City Centre - Raiganj 07:00 City Centre To Malda
07:20 City Centre - Raiganj 08:20 City Centre To Balurghat
16:30 City Centre - Cooch Behar 18:30 City Centre To Siliguri
19:00 City Centre - Siliguri 20:30 City Centre To Siliguri
SBSTC Durgapur - Kolkata (Dharmatala ) Bus
SCH_DEP ROUTE NAME SCH_DEP ROUTE NAME
04:30 City Center-Kolkata(Bidhannagar) 05.45 City Center-Kolkata(Bidhannagar)
05:30 City Center-Kolkata 06.00 City Center-Kolkata
06:30 Ukhra -Kolkata 06.45 Asansol -Kolkata(B.Nagar)
07:00 Asansol -Kolkata 07.15 City Cenrtre -Kolkata
07:30 Asansol -Kolkata 07.40 Bankura -Kolkata
07:50 STD HLD 6.40 08.00 City Centre -Kolkata
08:15 Chittaranjan - Haldia- Kolkata 08.30 Purulia -Kolkata
. . 08.45 Bankura -Kolkata
09:00 Asansol- Kolkata 09.15 Banpur -Haldia- Kolkata
09:30 City Center-Kolkata 09.40 Purulia -Kolkata
10:00 City Center-Kolkata 10.30 City Centre -Kolkata
10:40 Asansol- Kolkata(A.C.) 11.00 City Centre -Kolkata
11:30 Asansol- Kolkata 12.00 City Centre -Kolkata
12:30 City Centre -Kolkata 12.45 Asansol- Kolkata
13:00 City Centre -Kolkata 13.15 Purulia - Kolkata (Via Asansol)
13:30 City Centre -Kolkata 14.00 City Centre -Kolkata
14:30 City Centre -Kolkata 14.45 Asansol -Kolkata
15:00 City Centre -Kolkata 15.20 Asansol -Kolkata
15:30 City Centre -Kolkata (A.C.) . .
15:40 City Centre -Kolkata 16.00 City Centre -Kolkata
16:15 Asansol -Kolkata 16.30 City Centre -Kolkata
17:00 City Centre -Kolkata 17.20 Purulia -Kolkata
17:40 Asansol -Kolkata 18.00 City Centre -Kolkata ( Fri Sat Sun)
SBSTC Kolkata, Dharmatala - Durgapur Bus
Esplanade L20 Bus Terminus, Kolkata
PH.NO - 033-22486259
SCH_DEP ROUTE NAME SCH_DEP ROUTE NAME
05:10 Kolkata- Asansol 05.30 Kolkata- Purulia
06:00 Kolkata- City Centre 06.15 Kolkata- Asansol
06:30 Kolkata- City Centre 06.45 Kolkata- Purulia
07:00 Kolkata- City Centre 07.15 Kolkata- Asansol
07:30 Kolkata- City Centre 07.45 Kolkata- Asansol
08:00 Kolkata- City Centre 08.15 Kolkata- City Centre
08:30 Kolkata- City Centre (Karunayoyee) 08.45 Haldia - Chittaranjan (Kolkata)
09:15 Kolkata- City Centre(A.C.) 09.30 Kolkata- City Centre
09:45 Kolkata- City Centre 10.00 Kolkata- City Centre
10:15 Kolkata- City Centre 10.30 Kolkata- Burnpur
11:00 Kolkata- City Centre 11.15 SRD-HLD - 4.45
11:30 Kolkata- Asansol 12.00 Kolkata- Asansol
12:30 Howrah - City Centre 12.45 Kolkata- Purulia
13:00 Kolkata- Purulia( City) 13.15 Kolkata- City Centre
13:30 Kolkata- Asansol ( A.C) 13.30 Kolkata- City Centre
13:45 Haldia - Burnpur 14.00 Kolkata- City Centre
14:15 Kolkata- Purulia ( Via Asansol) 14.30 Kolkata- City Centre
15:00 Kolkata- Asansol 15.30 Kolkata- Asansol (A.C.)
15:30 Kolkata- Bankura ( City ) 15.45 Kolkata- Bankura ( City )
16:00 Kolkata- City Centre 16.15 Kolkata- Asansol
16:30 Kolkata- Asansol 17.00 Kolkata- City Centre
17:15 Kolkata- City (B.Nagar) 17.30 Kolkata- City Centre
18:00 Kolkata- City Centre 18.30 Kolkata- City Centre
15:00 Barakpur - Durgapur 06.30 Barakpur Stn,
06:45 Habra - City Centre 06.00 Habra via Naihati - Barakpur
17:45 Kolkata - Asansol . .
City Centre - Karunamoyee Bus (SBSTC)
Karunamoyee Bus stand Ph. no.- 033-22486859/ 9836853555
SCH_DEP ROUTE NAME SCH_DEP ROUTE NAME
05:50 City Centre 06:15 City Centre
06:50 City Centre 07:10 City Centre
07:20 City Centre 07:40 City Centre
08:10 City Centre 08:20 City Centre
08:45 City Centre 09:20 City Centre
09:55 City Centre 10:15 City Centre
11:45 City Centre 12:45 City Centre
13:35 City Centre 14:15 City Centre
14:55 City Centre 15:30 City Centre
16:00 City Centre 16:20 City Centre
16:30 City Centre 16:45 City Centre
17:25 City Centre . .
Karunamoyee Bus (SBSTC) - City Centre, DGP
Karunamoyee Bus stand Ph. no.- 033-22486859/ 9836853555
SCH_DEP ROUTE NAME SCH_DEP ROUTE NAME
05:50 Karunamoyee 06:00 Karunamoyee
06:15 Karunamoyee 06:30 Karunamoyee
06:40 Karunamoyee 06:45 Karunamoyee
07:00 Karunamoyee 07:30 Karunamoyee
08:00 Karunamoyee 09:00 Karunamoyee
09:30 Karunamoyee 10:30 Karunamoyee
11:30 Karunamoyee 12:00 Karunamoyee
12:30 Karunamoyee 13:00 Karunamoyee
13:30 Karunamoyee 14:00 Karunamoyee
14:30 Karunamoyee 15:00 Karunamoyee
15:30 Karunamoyee 16:00 Karunamoyee
15:30 Karunamoyee 16:00 Karunamoyee
17:00 Karunamoyee . .
City Centre - Barrackpore (SBSTC)
SCH_DEP ROUTE NAME SCH_DEP ROUTE NAME
07:05 City Centre 15:10 City Centre
City Centre - Mukundpur Via Karunamoyee, Rubi Hospital (SBSTC)
SCH_DEP ROUTE NAME SCH_DEP ROUTE NAME
06:50 City Centre . .
All VOLVO Buses City Centre - Karunamoyee (SBSTC)
SCH_DEP ROUTE NAME SCH_DEP ROUTE NAME
08:15 Durgapur City Centre Kolkata 08:40 Durgapur City Centre Kolkata
09:30 Durgapur City Centre Kolkata 12:30 Durgapur City Centre Kolkata
08:15 Durgapur City Centre Kolkata 08:40 Durgapur City Centre Kolkata
15:00 Durgapur City Centre Kolkata 16:10 Durgapur City Centre Kolkata
18:00 Durgapur City Centre Kolkata 18:30 Durgapur City Centre Kolkata